Aniversare 5 ani

Prin harul lui Dumnezeu, duminică, 14 septembrie 2014, vom aniversa 5 ani de existență a bisericii noastre ! Ne vom bucura de ceea ce a făcut Dumnezeu în viața noastră în tot acest timp și îi vom înălța Numele, căci i s-a 'mărit faima prin
[Citeşte mai mult]

Botez Nou Testamental la Biserica Metanoia Ploiești

Dumnezeu este pe tronul Său, El își zidește biserica Sa și salvează și astăzi suflete din păcat. În ziua de 8 iunie 2014, două suflete salvate de la moarte veșnică prin harul lui Dumnezeu, vor mărturisi public învierea lor la o viață nouă &ic
[Citeşte mai mult]

Vino cu noi de Invierea Domnului!

Anticipăm cu mare bucurie momentele în care vom sărbători Învierea dintre cei morți a Domnului nostru, Isus Cristos! Ne dorim ca bucuria pe care au simțit-o primii ucenici atunci când au înțeles că Domnul lor și al nostru nu mai era în
[Citeşte mai mult]

Suferințele și moartea Domnului Isus

Joi, 17 aprilie 2014, începând cu ora 18:30, ne vom aminti în mod deosebit de suferințele și moartea Mântuitorului nostru drag. Ne vom închina prin muzică, vom avea momente speciale și vom asculta Cuvântul lui Dumnezeu predicat. Î
[Citeşte mai mult]

Intrarea lui Isus in Ierusalim

Sărbătoarea intrării Domnului Isus în Ierusalim este una plină de semnificație spirituală profundă care, din păcate, este trecută cu vederea de mulți oameni. Duminică, 13 aprilie 2014, Biserica Baptistă Harvest-Metanoia din Ploiești vrea să redescopere c&
[Citeşte mai mult]

Concert la Universitatea de Petrol si Gaze

Miercuri, 9 aprilie 2014, începând de la ora 18:00, vă așteptăm în Aula Unilever de la UPG pentru o seară specială. Walter Fernandez, fotbalist titular în echipa locală Petrolul Ploiești, va vorbi despre modul în care l-a cunoscut pe Du
[Citeşte mai mult]

Trecem la ora de vară

Trecerea la ora de vară în 2014 se face în noaptea dintre 29 și 30 martie (ultima duminică a lunii martie). Astfel, ora 3:00 a dimineții de 30 martie devine ora 4:00, acea oră fiind 'sărită', ziua de 30 martie având doar 23 de ore. Acest luc
[Citeşte mai mult]

Noul website al bisericii noastre

Biserica noastra are un nou website. În eforturile noastre de a împlini scopul lui Dumnezeu pentru care existăm în acest oraș am lucrat în ultimul timp la un nou website al bisericii noastre. El ne-a binecuvântat și am reușit să îl fi
[Citeşte mai mult]

Pag.
1
2
Harvest Bible Chapel Lancaster

    email: bisericametanoiaploiesti@gmail.com