Vino cu noi de Invierea Domnului!

Anticipăm cu mare bucurie momentele în care vom sărbători Învierea dintre cei morți a Domnului nostru, Isus Cristos! Ne dorim ca bucuria pe care au simțit-o primii ucenici atunci când au înțeles că Domnul lor și al nostru nu mai era în
[Citeşte mai mult]

Suferințele și moartea Domnului Isus

Joi, 17 aprilie 2014, începând cu ora 18:30, ne vom aminti în mod deosebit de suferințele și moartea Mântuitorului nostru drag. Ne vom închina prin muzică, vom avea momente speciale și vom asculta Cuvântul lui Dumnezeu predicat. Î
[Citeşte mai mult]

Intrarea lui Isus in Ierusalim

Sărbătoarea intrării Domnului Isus în Ierusalim este una plină de semnificație spirituală profundă care, din păcate, este trecută cu vederea de mulți oameni. Duminică, 13 aprilie 2014, Biserica Baptistă Harvest-Metanoia din Ploiești vrea să redescopere c&
[Citeşte mai mult]

Concert la Universitatea de Petrol si Gaze

Miercuri, 9 aprilie 2014, începând de la ora 18:00, vă așteptăm în Aula Unilever de la UPG pentru o seară specială. Walter Fernandez, fotbalist titular în echipa locală Petrolul Ploiești, va vorbi despre modul în care l-a cunoscut pe Du
[Citeşte mai mult]

Trecem la ora de vară

Trecerea la ora de vară în 2014 se face în noaptea dintre 29 și 30 martie (ultima duminică a lunii martie). Astfel, ora 3:00 a dimineții de 30 martie devine ora 4:00, acea oră fiind 'sărită', ziua de 30 martie având doar 23 de ore. Acest luc
[Citeşte mai mult]

Noul website al bisericii noastre

Biserica noastra are un nou website. În eforturile noastre de a împlini scopul lui Dumnezeu pentru care existăm în acest oraș am lucrat în ultimul timp la un nou website al bisericii noastre. El ne-a binecuvântat și am reușit să îl fi
[Citeşte mai mult]

Vizitatori de la Harvest York Region, Canada

În perioada 28 martie - 1 aprilie vom avea musafiri dragi de la biserica noastră parteneră din York Region, Canada. Va veni pastorul Paul Whittingstall împreună cu soția, însoțit și de doi prezbiteri din biserică. Vom avea ocazia să îi cun
[Citeşte mai mult]

Seară specială pentru femei

Pentru că weekendul viitor sărbătorim Ziua Femeii, toate mămicile din biserică sunt invitate să participe la o seară specială dedicată lor. Întâlnirea va avea loc la biserică, între orele 18.30 și 20.30. Pe lângă programul special al serii
[Citeşte mai mult]

Harvest Bible Chapel Lancaster

    email: bisericametanoiaploiesti@gmail.com